Alışveriş Merkezleri Ortam Dezenfeksiyonu

Alışveriş Merkezleri Ortam Dezenfeksiyonu 


Alışveriş merkezleri günlük yaşamımızda sıkça ziyaret ettiğimiz, alışveriş yaptığımız, yemek yediğimiz mekanlardır. Yüzlerce insanın aynı anda kapalı ortamda vakit geçirmesi, yemek yemesi ve alışveriş yapması sağlığımızı risk altında bırakabilecek mikro organizmaların üremesine sebep olur. Özellikle mevsimsel hastalıklar da bu ortamlarda rahatlıkla etrafa yayılmaktadır. Bu sebepten dolayı Alışveriş Merkezlerei ortam ve hava dezenfeksiyonu haftalık olarak yaptırılması gereken bir hizmettir.

Tıbbi Ortam Dezenfeksiyonu

Hastaneler, diş hekimlikleri, sağlık ocakları, medikal yardım ofisleri, ambulanslar hastalık riskinin fazla olduğu ortamlardır. Özellikle hastanelerde bulunan ameliyathanelere ve yoğun bakım ünitelerine düzenli periyotlar ile ortam dezenfeksiyonu yapılmalıdır. Ameliyathane ortam dezenfeksiyonu ile toplumda “hastane enfeksiyonu” olarak adlandırılan enfeksiyonun önüne geçilebilmektedir. Aynı durum yoğun bakım dezenfeksiyonu içinde geçerlidir. Ameliyathanelerde tüm kullanılan malzemeler, hava ve ortam dezenfeksiyonu, sterilizasyonu yapılması gerekir. Ortam dezenfeksiyonu hizmeti, havadan çiğ yağmuru şeklinde yapıldığı için hava dezenfeksiyonu ve ortam sterilizasyonu da sağlanmış olmaktadır.

Huzur Evi, Otel Ve Yurt Ortam Dezenfeksiyonu

Bu mekanlar konaklama, sürekli kalma veya toplantı alanları olarak kullanıldıkları için sağlık açısından kritik noktalardır. Odaların, duşların, toplantı alanlarının, yemekhane ve lokantaların günlük temizliği dezenfekte için yeterli değildir. Bu mekanlarda her ay düzenli ortam dezenfeksiyonu yapılması bakteri, mikrop üremesinin önüne geçer.

Gıda Üretimi Alanlarında Ortam Dezenfeksiyonu 

Gıda üretiminde hijyen çok önemli bir konudur. Gıda üretim alanları da bakteri, patojen oluşumuna yatkın mekanlardır.Gıda üretimi yapan firmalarda düzenli olarak ortam dezenfeksiyonu yapılmalı ve hijyenik temizliklerin devam ettirilmesi gerekir.Bu tür firmalarda havalandırma sistemlerinin de bakımları ihmal edilmemelidir.

Genel olarak ortam dezenfeksiyonu yapılması gereken alanlar;

Tıbbi ortamlarda (ameliyathane, yoğun bakım, hasta odaları ve tüm sistem kapalı alanlarında)
Hayvancılık sektöründe (hayvan barınaklarında, hayvan nakil vasıtalarında, sağım haneler de, su depolarının temizlik ve yosunlaşmasında, su boru hatlarındaki biyofilm tabakasının çözülmesinde, hayvan kesim alanlarında)
Gıda ve Catering (tüm ortam dezenfeksiyonunda, üretim alanlarında, bantların dezenfektesinde , çöp dökme alanlarının dezenfektesinde)
Su ve içecek endüstrisinde (İsale hatlarında biyofilm tabakasının çözülmesinde, su tankerlerinde)
Konut, kurum, kuruluş (tüm odalar ve ortak yaşam alanlarında, su depolarında, lokantalarda)

Ortam dezenfeksiyonu hizmetini alacağınız kurumdan, kullanılacak kimyasalların Sağlık bakanlığı ruhsatını ve MSDS raporlarını mutlaka talep etmelisiniz.

ilaclat.com tüm Türkiye genelinde; okul, ana okul, hastane, hayvansal işlem alanları, lokanta ve benzeri alanlar, alışveriş merkezleri, konut kurum ve kuruluşlarda, otel ve konaklama alanlarında ortam ve hava dezenfekte hizmetini profesyonel kadrosuyla vermektedir.Talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz. Amacımız ortam dezenfeksiyonu ile, sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için farkındalık yaratmak.

Hemen Ara(0850) 303-5181
109 ms