Evimde Küçük Küçük Sinekler Görüyorum..


Bazen mutfak duvarlarında, bazen banyoda, evin türlü türlü yerlerinde gördüğümüz bu küçük sineklerin adı Lağım Sinekleridir. Halk arasında güve sineği olarak da bilinirler. Lağım sinekleri, ufak boyutlarda açık renkli kanatları olan sineklerdir.  Genellikle akşamları ortaya çıkarlar. Bu tür sinekler insanları ısırmaz ya da hastalık bulaştırmazlar.

Nasıl beslenirler?


Lağım sinekleri, besinlerden ve kanalizasyonlardan beslenirler. Yumurtalarını çürümüş ya da çürümekte olan besinlerin olduğu her yere bırakırlar. Ayrıca üreme yerlerine yakın yerlerde dururlar.

Nerelerde olurlar ?


Lağım sinekleri, ekosistemin ayrılmaz bir parçası olmakla beraber daha çok nemli alanlarda bulunurlar. Evlerde, kanalizasyon ve logarlarda, çürük tahtalarda, gübre yığınlarının yakınlarında görünürler. Ayrıca pis su atıklarında ve sudan etkilenmeyen duvarlarda da ürerler.

Lağım Sinekleri ile nasıl mücadele edilir ?


Banyoda ve mutfakta çoğunlukla görünen lağım sinekleri, evdekilerin rahatsız olmasına neden olur.
En etkin mücadele yolu önce lağım sineklerinin yuvalandığı yeri bulmaktır. Bunun için ilaclat.com ekibinden yardım alabilirsiniz. Bu yuva yerlerinin detaylıca temizliği ve ilaçlama uygulaması yapılmalıdır. İlaçlama uygulamasında lağım sinekleri için en etkili yöntem sislemedir. İlaçlama ile birlikte ulaşılamayan noktalardaki yuvalara da ilaç gitmiş olacaktır.  Ayrıca tıkanan boru olup olmadığı tespit edilmeli ve burada kalan çürümüş ya da çürümekte olan besinler temizlenmelidir. Larvalar ve yuvalar temizlendikten sonra yetişkin lağım sinekleri yuvalanacak yer bulamayacaktır.

Yuvaları temizledik, duvarlarda duran yetişkin lağım sineklerine ne olacak ?

Lağım Sineklerinin yaşam süreleri ortalama 20 gündür. Bu sebepten dolayı üreyecek bir yer bulamayan lağım sineklerinin ölümüyle sorun çözüme ulaşacaktır.
 

 
Eğer siz de evinizde lağım sineklerinden görüyorsanız bize ulaşın. Sineklerin çoğalmasını ve etrafta bulunmasını engellemek için en etkili çözüm ilaçlamadır. Profesyonel ekibimiz ve etkili ürünlerimizle sizlerin daha hijyenik evlerde yaşamanız için yanınızdayız.

Hemen Ara(0850) 303-5181
39 ms