İlaçlama Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Önemli Nokta

Profesyonellik ve Teknik Bilgi

İlaçlama hizmeti veren firmanın Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlı ve biyosidal ürün uygulama iznin olması; hizmet alacağınız firmadan mutlaka talep edilmesi gerekmektedir. Çünkü günümüzde özellikle bu pandemi döneminde birçok ruhsatsız firma ilaçlama ve dezenfeksiyon hizmeti vermeye çalışmaktadır. Profesyonel ve teknik yeterliliği olmayan kişi ya da kurumlardan hizmet almak istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

Ruhsatsız ürünlerle sağlığınızı tehlikeye atmayın !

İlaçlama için firmanın kullanacağı ürünlerin ruhsatlarını talep ediniz. Kullanılan ürünler mutlaka Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ruhsatlı ürünler olmalıdır. Ruhsatı olmayan ya da kullanımı yasaklanmış ürünlerin kullanılıp kullanılmadığına mutlaka dikkat ediniz. Ruhsat izin tarihi geçmiş ürünler için uyarıda bulunarak ürünün güncel ruhsatını talep ediniz. Eğer ürün yasaklanmış ise güncel ruhsatı bulunmayacaktır.

Kurallara dikkat edelim...

Evinizde hamile birey; bebek, solunum yolu rahatsızlığı olan ya da alerjik kişiler var ise mutlaka firmaya bilgi veriniz; uygulama sırasında kesinlikle ortamda bulunmaması gerekmektedir. Uygulamanın türüne göre firma yetkilisinin belirtiği kadar süre eve girmemelidirler ve mutlaka evde havalandırma yapıldıktan sonra girmelidirler.

Evinizde evcil hayvanınız var ise konu ile ilgili yine mutlaka hizmet aldığınız firmaya bilgi verin; zaten profesyonel firmalar öncelikle sizlere bu soruları yöneltecektirler; fakat sizin burada bilinçli olmanız her zaman daha iyidir; uygulama sırasında mutlaka evcil hayvanınız ortamdan çıkarılmalıdır; uygulamanın türüne göre size verilen saate kadar içeri sokulmamalıdır. Havalandırma yaptıktan sonra evcil hayvanınızı içeri alabilirsiniz. Uygulama sırasında açıkta mama ya da su olmadığında emin olunuz. Eğer ortamda kalmış ise mutlaka onları döküp; kapları yıkadıktan sonra; yenilerini ekleyiniz. Genel olarak kendiniz sağlığınız içinde uygulama sırasında açıkta yiyecek ve içecek olmadığından emin olunuz.

Yaş temizliğe 3 gün ara verelim !

İlaçlamadan sonra en az 3 gün yaş temizlik yapmayınız. Ortamda bulunan ürünün etkinliğini azaltmamak adına bu kritiktir; ürünler ortamda rezidüel kalıntı bırakarak etkinliklerini uzun süre korurlar; bu sebeple sıvı uygulamalar kenar ve köşelere yapılır. Temizliğinizi hizmet almadan önce yapabilirsiniz.


İlaclat.com ekibi olarak bütün profesyonelliğimiz ve teknik bilgimizle size bir telefon kadar yakınız...

Hemen Ara(0850) 303-5181
32 ms